Najczęściej zadawane pytania (FAQ)


W tym dziale postanowiliśmy zamieścić odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania z którymi spotykamy się podczas naszej codziennej działalności.

- Co to jest Pogotowie Komputerowe ?
- Pogotowie komputerowe to nic innego jak serwis komputerowy z dojazdem do klienta. Wszystkie naprawy są realizowane na miejscu u klienta w domu lub w firmie. W odróżnieniu do serwisu, do którego to klient dostarcza sprzęt do naprawy, Pogotowie komputerowe dociera na miejsce awarii, oszczędzając tym samym czas klientowi. Doktor Komputer to właśnie takie pogotowie komputerowe działające na terenie Bielska Białej.

- Czy zawsze udaje wam się naprawić sprzęt na miejscu ?
- Staramy się zawsze naprawiać sprzęt na miejscu, czasami jednak nie jest to możliwe. Sprzęt który wymaga gruntownych testów zostaje zabrany do naszego serwisu. Tam dokładnie analizujemy usterkę. Jeśli jesteśmy zmuszeni dokonać wymiany jakiegoś podzespołu, konsultujemy ten fakt z klientem. W ten sposób unikamy nieporozumień a klient nie jest zaskoczony z powodu dodatkowego wydatku.

- Czy dajecie gwarancję ?
- Oczywiście że tak, jak każda szanująca się firma dajemy gwarancję na wszystkie wymieniane podzespoły i wykonywane usługi.

- Jak długo będę czekał od momentu wezwania ?
- Nie można jednoznacznie określić ile czasu zajmie nam dotarcie na miejsce. na wezwanie reagujemy natychmiast, jednak nie jesteśmy w stanie nic poradzić na korki w mieście, czerwone światła czy jakiekolwiek zdarzenia losowe po drodze do Państwa.

- Czy serwisant jest przygotowany na każdą ewentualną usterkę ?
- Dokładamy wszelkich starań aby tak było, jednak życie jest nieprzewidywalne, a komputery to doskonale ilustrują. Nigdy nie możemy być pewni co nas spotka na miejscu awarii. Możemy zagwarantować jednak, że nasi serwisanci są dokładnie przeszkoleni a co ważniejsze posiadają niezbędne doświadczenie ponadto swoją pracę wykonują z pasją. Wszystkie wymienione czynniki powodują, że Doktor Komputer niejednokrotnie "ratował życie" swoim klientom. Mamy nadzieję że w przyszłości będzie tak samo.

- ...a zdarzyło wam się kiedyś nie dać rady ?
- Szczerze powiedziawszy - Nie, i mamy nadzieje że tak zostanie :)

- Co jeśli po interwencji serwisanta problem powrócił ?
- Bardzo rzadko ale jednak się zdarza, więc wypada o tym wspomnieć, że usterka nie zostanie usunięta do końca. Wynika to z tego że problem był na pewno bardzo złożony i serwisant coś przeoczył. Cóż, jesteśmy tylko ludźmi, ale wystarczy że zadzwonisz i nas poinformujesz o zaistniałej sytuacji. Wrócimy do Ciebie i usuniemy usterkę - niedopatrzenie. Wszystko oczywiście nieodpłatnie, w ramach gwarancji.

- Nie wiem co robić, mam ważną pracę na jutro, jest już dwudziesta a mój komputer się zawiesił ?
- Spokojnie. Masz numer do naszego Pogotowia Komputerowego. Przyjedziemy, szybko naprawimy problem i zdążysz zrobić pracę.

- Komputer wydaje dziwne dźwięki, po pewnym czasie się wiesza, co to może być ?
- Najprawdopodobniej to tylko drobnostka, któryś z wentylatorów się zatarł. Należy wyłączyć komputer i wezwać serwisanta aby nie doprowadzić do poważniejszej awarii !

- Komputer wydaje dziwne dźwięki - piszczy, nie włącza się, co to może być ?
- Odłącz komputer od sieci - chodzi o elektryczną oczywiście ;), wezwij serwisanta. Powodów awarii może być wiele, ale czasami wystarczy dokręcić kartę grafiki, docisnąć moduł pamięci lub przeczyścić mocno zakurzony radiator CPU.

- Laptop Spadł na ziemie, coś dziwnie stuka w środku a windows się nie ładuje ?
- Najprawdopodobniej został uszkodzony dysk twardy (HDD - Hard Disk Drive). Wyłącz laptopa, i skontaktuj się z serwisantem.

- Monitor LCD wyświetla jakieś ciemne plamy ! ledwo widać pulpit Windows, co się stało ? czy można to naprawić ?
- Takie objawy to najprawdopodobniej fizyczne uszkodzenie matrycy. Niestety ten element monitora LCD nie podlega naprawie, w tym przypadku. Jedyne co można zrobić to wymienić całą matrycę na nową. Skontaktuj się z serwisem, być może aktualnie dysponujemy zamiennikiem do Twojego monitora. Jeśli naprawa jest nieopłacalna, tak też może się zdarzyć. Pomożemy Ci wybrać monitor w atrakcyjnej cenie.

- Kupiłem niedawno komputer, jest na gwarancji ale ciągle mam z nim problemy a w serwisie mówią że wszystko jest OK !
- Skontaktuj się z nami, sprawdzimy twój nowy komputer i zdiagnozujemy usterkę. W razie potrzeby będziemy za Ciebie interweniować w serwisie.

- Niedawno kupiłem w sklepie router z Wi-Fi, jakoś udało mi się go podłączyć, ale od jakiegoś czasu internet strasznie wolno działa.
- Najprawdopodobniej ktoś również zauważył twój nowy router i cieszy się teraz z darmowego internetu. Jeśli nie ustawiłeś żadnych zabezpieczeń lub ustawiłeś WEP jako standard szyfrowania w Swojej sieci, istnieje ogromne prawdopodobieństwo że ktoś się do niej włamał. Odłącz czym prędzej router z prądu i skontaktuj się z naszym serwisantem.

- Mam komputer od niedawna, kolega zainstalował mi windows, a teraz wyskakuje mi taki monit: "Prawdopodobnie jesteś ofiarą piractwa komputerowego. Kopia systemu Windows zainstalowania na tym komputerze nie jest oryginalna." co z tym mam zrobić ?
- Najprawdopodobniej kolega użył jednego z kluczy tzw. Blacklisted, czyli takich, które figurują w bazie Microsoftu jako pirackie. Skontaktuj się z nami zanim Oni wraz z Nimi odwiedzą cie nad ranem.

Tagi: Pogotowie komputerowe Bielsko-Biała, serwis komputerowy, pomoc komputerowa, Outsourcing IT, pytania, odpowiedzi, FAQ.

Zobacz gdzie jesteśmy

Kontakt
Informacji udzielamy pod numerami telefonu

505 055 154
509 287 242
Jeżeli nie odbieram, proszę napisz SMS.


GG: 10068688 -
GG: 1355678 -

DOKTOR KOMPUTER
ul.3 Maja 25
43-300 Bielsko-Bia3a
NIP: 5471928069
©2009 Doktor Komputer | www.doktor-komputer.pl | telefon: 507-034-077 | GG: 10068688 | Skype: doktorkomputer | BLOG

Zasięg działania: Bielsko-Biała - Centrum, Aleksandrowice, Kamienica, Olszówka, Mikuszowice Śląskie, Mikuszowice Krakowskie, Straconka, Lipnik, Hałcnów, Komorowice Śląskie, Komorowice Krakowskie, Wapienica, Jaworze, Stare Bielsko, Cieszyn, Ustroń, Wisła, Brenna, Istebna, Skoczów, Szczyrk, Żywiec, Buczkowice, Wilkowice, Węgierska Górka, Żabnica, Cięcina, Milówka, Jeleśnia, Gilowice, Łodygowice, Andrychów, Kozy, Czaniec, Kęty, Nowa Wieś, Pisarzowice, Brzeszcze, Jawiszowice, Wadowice, Oświęcim, Wola, Pszczyna, Żory. Dojedziemy także w inne miejsca, za 1km drogi do klienta liczymy 1,30zł brutto. W granicach miasta Bielska-Białej dojazd gratis

Zapytaj Doktora Napisz do nas... Wyślij