Wymiana klawiatury ASUS R556L


Proces wymiany klawiatury, która jest zgrzana razem z palmrestem laptopa na przykładzie laptopa ASUS R556L.W większości starszych laptopów klawiatura stanowi osobną część wymienną, jednak można zauważyć, że w nowych laptopach stosuje się nieco inne rozwiązanie. Klawiatura jest zgrzana razem z palmrestem. Takie rozwiązanie powoduje, że wymiana klawiatury przysparza więcej problemów. Naprawa staje się o wiele bardziej pracochłonna i niestety kosztowna. Mimo wszystko bardziej opłaca się wymienić samą klawiaturę niż kupować cały nowy palmrest z klawiaturą.


Metalowym narzędziem delikatnie usuwamy plastikowe zgrzewy, to dzięki nim klawiatura trzyma się na swoim miejscu. Robimy to ostrożnie, tak żeby nie ściąć za dużo plastiku. Będzie nam potrzebny jak już założymy nową klawiaturę. Zostanie wykorzystamy do ponownego zgrzania i utwierdzenia klawiatury.Odklejamy folię zabezpieczającą płytę główną przed wilgocią i odkładamy na bok, będzie nam potrzebna bo przykleimy ją ponownie na nową klawiaturę. Pod folią znajdują się także plastikowe elementy, których część należy usunąć.Kontynuujemy ścinanie nadmiaru plastiku.Delikatnie usuwamy uszkodzoną klawiaturę, nie szarpiemy za mocno żeby nie uszkodzić palmrestu. Jeżeli trzeba usuwamy jeszcze nadmiar plastiku.Uszkodzona klawiatura jest już zdemontowana.Korzystając z okazji możemy oczyścić palmrest w trudno dostępnych miejscach. Tak wygląda palmrest przygotowany do założenia nowej klawiatury.Na górze stara, zalana klawiatura. Na dole nowa oryginalna klawiatura do ASUS R556L.Po zamontowaniu nowej klawiatury musimy zgrzać na nowo każdy punkt, w przeciwnym przypadku klawiatura będzie się zapadać do wewnątrz laptopa.Efekt końcowy, nowa klawiatura została zamontowana. Możemy składać laptopa.


Imię i Nazwisko:


Twój email:


treść wiadomości:
Zapraszamy do naszego serwisu Asus w Bielsku-Białej.Nasz serwis mieści się przy ul. Chopina 4A/7 w Bielsku-Białej.
tel. 505 055 154 lub 507 034 077
tel. 33 476 8000
Zobacz gdzie jesteśmy

Kontakt
Informacji udzielamy pod numerami telefonu

505 055 154
509 287 242
Jeżeli nie odbieram, proszę napisz SMS.


GG: 10068688 -
GG: 1355678 -

DOKTOR KOMPUTER
ul.3 Maja 25
43-300 Bielsko-Bia3a
NIP: 5471928069
©2009 Doktor Komputer | www.doktor-komputer.pl | telefon: 507-034-077 | GG: 10068688 | Skype: doktorkomputer | BLOG

Zasięg działania: Bielsko-Biała - Centrum, Aleksandrowice, Kamienica, Olszówka, Mikuszowice Śląskie, Mikuszowice Krakowskie, Straconka, Lipnik, Hałcnów, Komorowice Śląskie, Komorowice Krakowskie, Wapienica, Jaworze, Stare Bielsko, Cieszyn, Ustroń, Wisła, Brenna, Istebna, Skoczów, Szczyrk, Żywiec, Buczkowice, Wilkowice, Węgierska Górka, Żabnica, Cięcina, Milówka, Jeleśnia, Gilowice, Łodygowice, Andrychów, Kozy, Czaniec, Kęty, Nowa Wieś, Pisarzowice, Brzeszcze, Jawiszowice, Wadowice, Oświęcim, Wola, Pszczyna, Żory. Dojedziemy także w inne miejsca, za 1km drogi do klienta liczymy 1,30zł brutto. W granicach miasta Bielska-Białej dojazd gratis

Zapytaj Doktora Napisz do nas... Wyślij