Wymiana-matrycy Bielsko | Wymiana-matrycy Żywiec | Wymiana-matrycy Cieszyn | Wymiana-matrycy Pszczyna | Wymiana-matrycy Skoczów

Wymiana matrycy w laptopie, Bielsko Biała


Uszkodzenie matrycy najczęściej powstaje mechanicznie w wyniku uderzenia, naciśnięcia lub wygięcia podczas np. nieumiejętnego zamykania laptopa. Uszkodzenia tego typu objawiają widocznymi pęknięciami, różnokolorowymi przebarwieniami lub innymi błędami w wyświetlaniu obrazu. Uszkodzenie mechaniczne nie podlega naprawie gwarancyjnej u żadnego z producentów laptopów. Roszczenia gwarancyjne klientów są odrzucane. Producenci wszystkich marek laptopów oferują wymianę matrycy poza gwarancją, jednak w większości ceny za wymianę panelu są bardzo wysokie, nawet kilkukrotnie wyższe niż wymiana w serwisie pogwarancyjnym.

Jak najtaniej wymienić matrycę


Każdy użytkownik laptopa chciałby żeby urzadzenie działało jak najlepiej. Matryca należy do tych elementów, które są produkowane jako zamienniki, przez wielu producentów, najczęściej na dalekim wschodzie. Niestety nie wszyscy producenci przykładają należytą uwagę do jakości wykonania panelu. Tanie chińskie zamienniki najczęściej spotykane na aukcjach internetowych nie oferują jakości a przedewszystkim komfortu pracy na poziomie matryc oryginalnie montowanych przez wiodących producentów paneli. W tanich matrycach występuje teżwiększa podatność na występowanie wypalonych lub martwych pixeli. To punkty na matrycy, które świecą na jeden lub wiele kolorów lub nie świecą w ogóle. W przypadku tanich zamienników nie ma możliwości reklamacji panelu z tego powodu.

Jeżeli szukacje tanich, kiepskiej jakości matryc to niestety u nas ich nie ma... W naszym serwisie stosujemy tylko markowe produkty, najlepszej jakości. Oferujemy też przystępne ceny, bo często różnica między dobrym jakościowo produktem a tanim zamiennikiem jest niewielka. Za to komfort pracy i jakość jest nie porównywalnie lepsza a bezawaryjność o wiele większa.

Wymiana matrycy


W swojej ofercie mamy większość typowych matryc w rozmiarach:

15 cali - stosowane głownie w starszych laptopach. dostępne w wersjach błyszczące i matowe, najczęściej o niskich rozdzielczościach. Modele te cechują się proporcjami ekranu 4:3 i są głównie wyposażone w podświetlenie CCFL (świetlówkowe). Matryce te nie są już produkowane dostępne są głównie jako wyprzedaż magazynowa.

15,6 cala - matryce dostępne w technologiach CCFL oraz LED w proporcjach 16:9, występują także w wersjach SLIM. matryce wciąż produkowane i stosowane w wielu modelach różnych producentów.

17,3 cala - występują w odmianch CCFL oraz LED, stosowane w wielu modelach laptopów.

W naszym magazynie posiadamy najczęściej najbardziej typowe w/w matryce. Panele w innych rozmiarach, proporcjach a także panele o podwyższonych rozdzielczościach lub w technologiach PVA lub IPS/S-IPS zamawiamy i wymieniamy w ciągu max 2-3 dni roboczych. Wymiana typowych matryc jest możliwa najczęściej od ręki, tego samego dnia. Jeżeli matryca jest nietypowa, to też nie problem. Zaopatrujemy się w największych hurtowniach w Polsce a także zagranicą i jesteśmy w stanie zdobyć każdą matrycę, do każdego modelu laptopa. W przypadku kiedy matrycy nie mamy na stanie czas oczekiwania to maksymalnie 1-2 dni robocze. Na wszystkie matryce dajemy 12 miesięcy gwarancji, stosujemy tylko nowe produkty. Wystawiamy faktury VAT dla firm.

Jak wymienić matrycę w laptopie


Wymiana matrycy to operacja, która nie należy do skomplikowanych, jednak trzeba wiedzieć jak to zrobić. Niejednokrotnie w naszym serwisie goszczą laptopy po nieudanej wymianie matrycy. Najczęściej podczas nieumiejętnej wymiany dochodzi do uszkodzenia KBC (keyboard controller'a). Uszkodzenie powstaje w momencie nieumiejętnego wpięcia taśmy LVDS (taśma łącząca matrycę z płytą główną laptopa). Wystarczy, że nie dopnie się wpinki lub wpinka zostanie zamontowana pod skosem i dojdzie do zwarcia. O nieumiejętnej naprawie świadczy zły dobór śrub mocujących prowadnice matrycy, co w efekcie prowadzi do uszkodzenia pokrywy matrycy. Równie często dochodzi do uszkodzenia tasiemki LVDS, nieumiejętne ułożenie tejże taśmy prowadzi do jej przełamania.

Zapraszamy do naszego serwisu na szybką i profesjonalną usługę wymiany matrycy w laptopie. My dobierzemy za Ciebie matrycę najlepiej pasującą do twojego laptopa. Matrycę taką jaką zaleca producent, taką samą jak oryginalną lub stuprocentowo zgodną z oryginalną, matrycę przedewszystkim renomowanej firmy a nie tani zamiennik. Panel wymienimy fachowo, żebyś miał pewność, że laptop będzie działał jak należy jeszcze przez długie lata. Pamiętaj że odpowiednio dobrany panel to także komfort pracy. Markowe produkty gwarantują odpowiednie parametry czyli odwzorowanie kolorów, odpowiednie natężenie światła generowanego przez diody led lub świetlówkę CCFL oraz współpracę z twoim laptopem.

Serwis komputerów stacjonarnych, PC, Bielsko-Biała i okolice.

Tagi: Serwis komputerowy Bielsko-Biała, pomoc komputerowa, pogotowie komputerowe, naprawa laptopów, notebooków, netbooków, serwis komputerów przenośnych.

Zobacz gdzie jesteśmy

Kontakt
Informacji udzielamy pod numerami telefonu

505 055 154
509 287 242
Jeżeli nie odbieram, proszę napisz SMS.


GG: 10068688 -
GG: 1355678 -

DOKTOR KOMPUTER
ul.3 Maja 25
43-300 Bielsko-Bia3a
NIP: 5471928069
©2009 Doktor Komputer | www.doktor-komputer.pl | telefon: 507-034-077 | GG: 10068688 | Skype: doktorkomputer | BLOG

Zasięg działania: Bielsko-Biała - Centrum, Aleksandrowice, Kamienica, Olszówka, Mikuszowice Śląskie, Mikuszowice Krakowskie, Straconka, Lipnik, Hałcnów, Komorowice Śląskie, Komorowice Krakowskie, Wapienica, Jaworze, Stare Bielsko, Cieszyn, Ustroń, Wisła, Brenna, Istebna, Skoczów, Szczyrk, Żywiec, Buczkowice, Wilkowice, Węgierska Górka, Żabnica, Cięcina, Milówka, Jeleśnia, Gilowice, Łodygowice, Andrychów, Kozy, Czaniec, Kęty, Nowa Wieś, Pisarzowice, Brzeszcze, Jawiszowice, Wadowice, Oświęcim, Wola, Pszczyna, Żory. Dojedziemy także w inne miejsca, za 1km drogi do klienta liczymy 1,30zł brutto. W granicach miasta Bielska-Białej dojazd gratis

Zapytaj Doktora Napisz do nas... Wyślij